+

POHÁDKOVÝ KRÁMEK

Vítejte v našem pohádkovém krámku! Najdete v něm metodické průvodce a pracovní listy k pohádkám spisovatele Petra Březiny, vypracované zkušenými pedagogy. Jednotlivé materiály jsou členěny pro:

  • mateřské školy
  • první stupně základních škol
  • druhé stupně základních škol

Ve škole jako v pohádce

Jednotlivé materiály jsou připraveny pro obohacení výuky předmětů jako jsou český jazyk, matematika, výtvarná výchova, prvouka, informatika a další.

Každá z pohádek má i svou audio a video podobu, díky které bude vaše vyučovací hodina ještě zábavnější. Herci z pražského Divadla pod Palmovkou propůjčili své hlasy našim pohádkovým postavám.

POMÁHÁTE DOBRÝM VĚCEM

Zakoupením těchto vzdělávacích materiálů přispějete na rozvoj projektů pořádaných spolkem Čtení děti změní, z.s. Veškerý výtěžek z prodeje je směřován právě na jejich podporu. Abychom maximálně zefektivnili celý proces elektronické objednávky, nabízíme vám pouze formu bankovního převodu.

V případě, že se v pohádkovém krámku objeví publikace, kterou si budete moci fyzicky zakoupit, je její cena uvedena včetně balného a poštovného po ČR.

Kniha Pohádky pro děti z Česka

Pohádky pro děti z Česka jsou osmou knihou spisovatele Petra Březiny, kterou ilustrovali žáci mateřských a základních škol z celé České republiky. V sedmi pohádkových příbězích se můžete těšit na originální autorské postavy, které řeší roztodivné výzvy a úkoly.

Hrdinové Březinových pohádek vítězí nad zlem chytrostí, humorem a odvahou. Každá pohádka má na svém konci QR kód, který umožní čtenáři její poslech či shlédnutí kresleného ztvárnění. Hlasy pohádkovým postavám propůjčili herci z Divadla pod Palmovkou.

Metodický průvodce pro Mateřskou školu k pohádkám

O cihláři Plácalovi, lesní cihelně a bílé hlíně

O havíři Dloubalovi, křišťálovém poháru a dobrém srdci

O kominíku Foukalovi, dračím prstenu a stříbrných lžičkách

O pekaři Kváskovi, loupežnících a tlustovníku

Metodický průvodce pro Základní školu k pohádkám

O cihláři Plácalovi, lesní cihelně a bílé hlíně

O havíři Dloubalovi, křišťálovém poháru a dobrém srdci

O kominíku Foukalovi, dračím prstenu a stříbrných lžičkách

O pekaři Kváskovi, loupežnících a tlustovníku

Spisovatel Petr Březina

Narodil se na břehu řeky Vltavy v Praze, celý život si rád hraje s písmeny a českým jazykem. Mluvené slovo ho provází od dětství, kdy jako člen Dismanova dětského rozhlasového souboru šířil svůj hlas ve společnosti velikánů české kultury po rozhlasových vlnách.

Napsal a vydal osm knih, spolupracuje s rozhlasem i televizí. Několik jeho pohádek se dočkalo divadelního zpracování. Jako jediný autor pohádek obdržel třikrát za sebou záštitu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

Věnuje se dlouhodobě práci se žáky v mateřských a základních školách. Je zakladatelem a předsedou spolku Čtení děti změní z.s., který pořádá čtenářské projekty po celé České republice.

 

Napište nám

V případě vašich dotazů vám rádi osvětlíme konkrétní oblasti realizace našeho multimediálního vzdělávacího projektu právě ve vaší škole.

Čtení je jedna z nejdůležitějších dovedností člověka, kamarádství pak to nejcennější, co můžeme dát tomu druhému. A od toho jsou na světě naše pohádkové příběhy pro vaše žáky!

3 + 9 =