+

Pohádky pro děti z Česka

je multimediální vzdělávací projekt pro žáky z celé České republiky!

V sedmi pohádkových příbězích spisovatele Petra Březiny představujeme našim dětem klasické české pohádkové postavy vykreslené originálním autorským rukopisem.

Pedagogové a jejich žáci z mateřských a základních škol mohou využít jednotlivé pohádky k výuce českého jazyka, matematiky, výtvarné výchovy, prvouky a dalších předmětů. To vše na základě metodických průvodců a pracovních listů.

Pohádky pro děti z Česka je navazující projekt na multimediální knížku Pohádky pro děti z Ukrajiny, kterou opět podpořilo svou záštitou Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

Multimediální projekt Pohádky pro děti z Česka!

Čeká nás školní rok plný pohádkového vyprávění a setkávání. Vyberte si pro vaši školu autorské čtení nebo rovnou celý projektový den.

Hlavní témata projektu

Z

Podpora zájmu o výuku českého jazyka

Z

Aktivní podpora čtenářské gramotnosti zábavnou formou pohádek

Z

Multimediální výchova: kniha-audio-video-divadlo

Z

Budování přirozených kamarádských vztahů

Z

Podpora literárních aktivit a vlastní kreativity

Z

Projektové dny

Formáty pořadů a programů:

Z

Besedy a workshopy v základních školách

Z

Besedy v knihovnách

Z

Blog a vlog

Spisovatel Petr Březina

Narodil se na břehu řeky Vltavy v Praze, celý život si rád hraje s písmeny a českým jazykem. Mluvené slovo ho provází od dětství, kdy jako člen Dismanova dětského rozhlasového souboru šířil svůj hlas ve společnosti velikánů české kultury po rozhlasových vlnách.

Napsal a vydal osm knih, spolupracuje s Českým rozhlasem i Českou televizí. Dvě z jeho pohádek se dočkaly i divadelního zpracování. Jako jediný autor pohádek obdržel třikrát za sebou záštitu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky pro své pohádkové projekty.

Věnuje se dlouhodobě práci s dětmi na základních školách a je zakladatelem spolku Čtení děti změní.

Napište nám

Rádi uvítáme, pokud se vaše mateřská nebo základní škola zapojí do našeho projektu. Čtení je jedna z nejdůležitějších dovedností člověka, kamarádství pak to nejcennější, co můžeme dát tomu druhému.

Ukažte celému Česku, jaký talent mají vaši žáci a jak dokážou rozdávat svými obrázky radost na všechny strany!

9 + 1 =