+

Pohádky pro děti z Česka

je multimediální vzdělávací projekt, jehož výsledkem jsou výukové materiály a pohádkové knížky pro děti ZDARMA!

V sedmi pohádkových příbězích spisovatele Petra Březiny představíme našim dětem klasické české pohádkové postavy vykreslené originálním autorským rukopisem. Děti z mateřských a základních škol napříč celým Českem nakreslí k jednotlivým pohádkám své obrázky.

Pohádky pro děti z Česka je navazující projekt na multimediální knížku Pohádky pro děti z Ukrajiny, kterou opět podpořilo svou záštitou Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

Podpořte projekt Pohádky pro děti z Česka!

Využijme společně celý školní rok 2022/2023 k „pohádkovému povídání“ a tvorbě další knížky na pozadí projektu, který spojil dohromady hudebníky, herce, výtvarníky a další kreativní profese.

Projektem budou provázet spisovatel Petr Březina, herec Jakub Albrecht z Divadla pod Palmovkou, pohádková paní učitelka Mgr. Kateřina Figerová a pohádkový kapelník Jan Nedvěd ml.

 

Hlavní cíle projektu

Hotové knížky Pohádek pro děti z Česka  předají svým žákům jejich učitelé na začátku nového školního roku 2023/2024 jako poděkování za uplynulý rok, který společně strávili a pomáhali si při budování nových kamarádských vazeb.

Z

Podpora zájmu o výuku českého jazyka

Z

Aktivní podpora čtenářské gramotnosti zábavnou formou pohádek

Z

Multimediální výchova: kniha-audio-video-divadlo

Z

Budování přirozených kamarádských vztahů

Z

Podpora literárních aktivit a vlastní kreativity

Z

Realizace pohádkové knížky

Formáty pořadů a programů:

Z

Besedy a workshopy v základních školách

Z

Besedy v knihovnách

Z

Blog a vlog

Jak bude knížka vypadat?

Bude veselá a plná obrázků, jako všechny pohádkové knížky od spisovatele Petra Březiny. Prohlédněte si, prosím, ukázky vnitřních stránek.

Spisovatel Petr Březina

Narodil se na břehu řeky Vltavy v Praze, celý život si rád hraje s písmeny a českým jazykem. Mluvené slovo ho provází od dětství, kdy jako člen Dismanova dětského rozhlasového souboru šířil svůj hlas ve společnosti velikánů české kultury po rozhlasových vlnách.

Napsal a vydal sedm knih, spolupracuje s Českým rozhlasem i Českou televizí. Dvě z jeho pohádek se dočkaly i divadelního zpracování. Jako jediný autor pohádek obdržel dvakrát za sebou záštitu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky pro své pohádkové projekty.

Věnuje se dlouhodobě práci s dětmi na základních školách a je zakladatelem spolku Čtení děti změní.

Napište nám

Rádi uvítáme, pokud se vaše mateřská nebo základní škola zapojí do našeho projektu. Čtení je jedna z nejdůležitějších dovedností člověka, kamarádství pak to nejcennější, co můžeme dát tomu druhému.

Ukažte celému Česku, jaký talent mají vaši žáci a jak dokážou rozdávat svými obrázky radost na všechny strany!

12 + 14 =